מדרסים לחיילים

חיילים, בעיקר חיילים קרביים, מתמודדים עם פעילות מאומצת מידי יום על מנת לשפר את הכושר הגופני שלהם. בין אם זה בטירונות או בעמידה ממושכת, במסעות ארוכים, באימונים, בריצות שטח, סחיבות של משקלים כבדים ועוד פעילויות שיוצרות עומס רב על הרגליים, ברכיים וגב. המדרסים של סול וולמן עשויים מחומרים בולמי זעזועים ייחודים הבולמים את הזעזועים שנוצרים עקב פעילות מאומצת ומונעים שברי מאמץ ("shin splint"). כמו כן, המדרסים תומכים ומייצבים את עצמות כף הרגל, הקרסול ומונעים נקעים. המדרסים של סול וולמן יכולים לשפר ביצועים ותוצאות, להפחית עייפות, למנוע כאבי גב וברכיים ולמנוע הזעה בכפות הרגליים. המדרסים עמידים למים ומותאמים לכל סוגי פעילות צבאית שקשורה במים.

סול וולמן מדרסים  –  Saul Wolman – feel the difference

הצבא צועד על קיבתו ועל רגליו…

סול וולמן, הינו אורטוטיסט ןפרוטוטיסט מוסמך עם ניסיון מעל 25 שנה בתחום המדרסים שמתמחה בייצור והתאמה אישית של מדרסים אורטופדיים מקצועיים ואיכותיים, המיוצרים מחומרי גלם משובחים ומתקדמים ביותר בענף. סול וולמן מציע שירותיו המקצועיים לקשת רחבה של חיילים מכל היחידות ,בשירות חובה וחיילים המשרתים ביחידות עלית מובחרות.

פעילות חיילים

אוכלוסיית החיילים הינה הקבוצה המובילה מבין אלו אשר מירב פעילותה השגרתית מושתתת על פעילות רגליים אינטנסיבית כגון צעידות ומסעות ארוכות, כולל מסעות ארוכים עם משא כבד ומגוון תרגילי שטח אתגריים בכל סוגי הקרקע והאזורים הגיאוגרפיים (מישורים, הרריים, עמקים). לפיכך, מן הכורח לוודא ולשמר את תיפקוד הרגליים במיטבן על מנת להבטיח את הצלחת הפעילות הצבאית ושמירה על בריאות הגוף כאחד. יתרונות התאמה אורתופדית אישית של מדרסים של סול וולמן לחיילים קיימת חשיבות גבוהה והכרחית לביצוע התאמה מדוייקת ואישית בין אופי הפעילות של החייל וכף רגלו לבין המדרס האורטופדי אשר נועד לספק תמיכה לאורך כף הרגל, להקל על מכאובים ולשפר ביצועים:

שימוש במדרס שאינו הולם את צרכי החייל לא יפיק את מירב תועלתו ועלול לפגוע בתוצאות, שכן, כפות רגליים שטוחות או נטולות תמיכה ראויה עלולות לפגוע בביצועים.

תמיכה אישית נכונה לכף הרגל תאפשר ניתוב אנרגיית הגוף להתקדם לכיוון הרצוי, לשנות תנועות גוף ואף לעצירה נכונה של הפעילות. הודות להתאמה אישית הולמת בין החייל וצרכיו לבין המדרס האורטופדי ומשליטה מיטבית על תנועות הגוף מוגברת מהירות הפעילות ושיפור בהישגי הביצועים.

חלוקה שווה ואיזון משקל הגוף על אבריו ובראשם כפות הרגלים בשעת הפעילות מסייעת בהעלאת כושר הסיבולת

הענקת הגנה לכל אברי הגוף ובעיקר לרגל ועמוד השדרה כנגד זעזועים במהלך הליכה וריצה ובכך להמנע מפציעות מיותרות במהלך פעילות צבאית מכל סוג.

מדרס אורתופדי המותאם מקצועית באופן אישי לחייל יסייע משמעותית בהקטנת מכאובי רגלים שונים ושיפור ביצועי גוף והישגים.

מסעות צבאיים אינטנסיביים הכוללים נשיאת ציוד כבד, או עמידה ממושכת על משטח פלדה כזה המצוי בספינות חיל הים עלולים להסב נזק עצום ומתמשך לעצמות הרגל ובעיקר לעקב הרגל. במהלך מסע מופעל על העקב כוח עצום השווה פי שתיים ממשקלו של החייל וכאשר הצעדים אינם מבוצעים נכון והרגלים אינן זוכות לתמיכה מכסימאלית-  קצרה הדרך לבעיות גופניות ומכאובים שגרתיים בכל אברי הגוף.

מדרסים של סול וולמן אשר מותאמים מקצועית באופן אישי לחייל ואופי פעולתו מיוצרים בתאם לטביעת כף רגלו כך שהינם מספקים יציבות ותמיכה מרבית באמצעות הגבהה עדינה לקשת כף הרגל למנח אופטימאלי אשר מניב ליישור כל הרגל: הקרסוליים, הברכיים והירכיים. יישור מפרקי הרגל מעניק יכולת מקסימאלית לנשיאת משקל מרבי ומסייע בהעלאת אפקטיביות פעילות הגוף ושמירת אנרגיה, כך שכושר הסיבולת גובר.

מצב בו קשת כף הרגל מונחת באופן אופטימאלי מאפשר תפקוד נכון והולם כבסיס לרגל כולה, לפיכך, הרגליים מסוגלות לעמוד ביעילות בעוצמת מגע עימן ובנוסף, תמיכה נכונה בקשת כף הרגל תורמת לייצוב ויישור המפרקים לכל אורך הרגלים והגוף ומכאן מיצוי תפקוד אפקטיבי של כל אברי הגוף.

המדרסים של סול וולמן עשויים מחומרים בולמי זעזועים ייחודים הבולמים את הזעזועים שנוצרים עקב פעילות מאומצת ומונעים שברי מאמץ ("shin splint").

המדרסים של סול וולמן יכולים לשפר ביצועים ותוצאות, להפחית עייפות, למנוע כאבי גב וברכיים ולמנוע הזעה בכפות הרגליים.המדרסים עמידים למים ומותאמים לכל סוגי פעילות צבאית שקשורה במים.

סול וולמן מדרסים מציע לחייליו הרבים ובראשם חיילים המשרתים ביחידות מובחרות ,מגוון רחב של מדרסים אורטופדים המותאמים באופן אישי למבנה כף הרגל של החייל ואופי פעילותו הצבאית, לרבות מדרסים בעלי ריפוד כפול המסייע בבלימת זעזועים גוברים ושכיחים במהלך השירות הצבאי.

סול וולמן נחשב היום ל"גורו" של מדרסים בקרב החיילים

אימונים קשים ואינטנסיביים יכולים להפוך גם לחוויה חיובית המשלבת בתוכה ריגושים ותחושה של ריחוף בכל הקשור לכפות הרגליים…

מאת: סול וולמן

אורטוטיסט במהלך השירות הצבאי בעיקר בחודשים הראשונים, ישנם לא מעט קשיי הסתגלות מנטאליים ופיזיולוגיים בהם רצוי ומומלץ לטפל ללא דיחוי תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים בכל הקשור לנוחות ולביטחון ברמה האישית כדי שבעת ביצוע משימות ומטלות כבדות נרגיש "קלים " הרבה יותר… מדרסים לכפות הרגליים יהיו חלק חשוב ועיקרי לצורך השגת איזון אופטימאלי בכל חלקי השלד והעצמות כאשר כף הרגל הנה נקודת המפגש הראשוני של הגוף עם הקרקע בפעילויות שונות החל מהליכה דרך ריצה ובכלל זה במסגרת שלאימונים מפרכים אשר דורשים מאמץ פיזי רב ויכולת עמידה בלחצים שאגב משתנים מפעילות לפעילות. תארו לעצמכם משטח רך במיוחד שהותאם לכף הרגל באופן מדויק ואופטימאלי , עשוי מחומרים מתקדמים וחדשניים מבחינה טכנולוגית המעניק בכל שעות היום בכלל וברגעי הפעילות בפרט הגנה מרבית,הפחתת הסיכוי לפציעות,שמירה על בריאות הברכיים,הקרסוליים,גב תחתון וצוואר. ריכוך בעת "נחיתה" עם הרגליים על הקרקע במהלכם של אימונים שונים המתבצעים לרוב בשטח קשה שבו ישנם גורמי סיכון גבוהים. שימוש במדרסים למעשה מביא אותך למקום בו נוחות ושיפור הישגים יהיו משמעותיים ומורגשים בהחלט. במקרים בהם אתה נדרש להעמיס משקל רב על הגוף (ציודים) המדרסים ישמשו כמשטח שתוכנן מראש כדי להיות לך אמצעי מגן,מקדם הגנה ואף לשמש כסופג ובולם זעזועים רך במיוחד בעל מבנה משתנה לפי מבנה כף הרגל ולמשקל הגוף שבא לידי ביטוי באזורים השונים כמו העקב,אזור הקשת ואזור האצבעות. בזמן ריצה למרחקים קצרים ואו ארוכים ישפרו המדרסים את שלב המגע עם הקרקע בפרקי הזמן הקצרים בהם כפות הרגליים נוחתות זו לצד זו במהירות גבוהה במסגרת הפעילות. ריצה בשטחים סלעיים לדוגמא תגביר את הסיכוי להיפצע ועל כך צריכים לתת את הדעת מבעוד מועד ולשקול את השיקולים הנכונים כדי למצוא את הפתרון האולטימטיבי ביותר שנמצא כיום לצורך מזעור הנזקים והפציעות האפשרויות כאמור.

בין לקוחותינו